Uzdolnionym uczniom pogratulowały wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch.

Uroczystość podsumowująca wyniki tegorocznych konkursów odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce. Dyplomami i statuetkami wyróżniono laureatów, przyznano Certyfikaty Szkołom Przyjaznym Utalentowanym  Uczniom oraz wręczono dyplomy stypendystom Ministra Edukacji i Nauki.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, iż uczeń naszej szkoły Mateusz Woltyński, również odebrał dyplom i tytuł laureata konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego, tym samym znalazł się w gronie najbardziej uzdolnionych uczniów z Podkarpacia. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart złożyła laureatom serdeczne gratulacje i podkreśliła, że bardzo się cieszy, iż tak liczne grono młodych ludzi wzięło udział w konkursach wiedzy:

Dla was ten rok szkolny jest niewątpliwie rokiem sukcesu, który osiągnęliście dzięki ciężkiej i systematycznej pracy. Warto wyrastać ponad przeciętność, warto wykonywać tę ciężką pracę, chociaż trzeba też w niej odnaleźć wielką radość i satysfakcję  powiedziała wojewoda.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionym uczniom, podziękowania składamy również  rodzicom i nauczycielom, którzy wspierają swoich podopiecznych w rozwijaniu zainteresowań i talentów.

W tym roku odbyło się 13 konkursów przedmiotowych, w których udział wzięło prawie 16,5 tys. uczniów.

 

Ewa Chomańska – nauczycielka języka angielskiego