14 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu królował kolor czerwony oraz kształt serca, a dzień przepełniony był różnorodnymi atrakcjami. Dzieci poznały historię oraz tradycje walentynkowe, szukały drugiej połówki serca, uczestniczyły w zabawach z balonami, a przede wszystkim dowiedziały się jak ważne jest okazywanie uczuć przyjaźni i sympatii. Przedszkolaki wykonywały interesujące prace plastyczne i walentynki, których motywem przewodnim były serduszka. Nie zabrakło również wspólnych tańców i pląsów przy dźwiękach najpiękniejszych piosenek. Dzień św. Walentego w naszym przedszkolu był odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość przebywania ze sobą. Wspólna zabawa dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych i radosnych wrażeń.

Alina Fircowicz