W dniu 9.12.2022 r. w Baszni Dolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym odbyły się XIX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Lubaczowskiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych.

       Turniej został zorganizowany przy współpracy: Gminnego Ośrodka Kultury w Lubaczowie, Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego “LIBERO” w Baszni Dolnej, Starostwa Powiatowego  w Lubaczowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej.

        W tym roku do zawodów zapisało się ogółem 82 uczestników, w tym  52 uczniów (24 dziewcząt i 28 chłopców) z klas I-III oraz 30 zawodników (13 dziewcząt i 17 chłopców) z klas IV-VIII. Do rywalizacji na szczeblu powiatu zgłosiły się reprezentacje z następujących szkół: ZSP w Baszni Dolnej, ZSP w Wielkich Oczach, SP w Starych Oleszycach, SP w Oleszycach, SP w Futorach, SP w Zalesiu, SP nr 2 w Lubaczowie, ZSP w Młodowie, ZSiPO w Horyńcu- Zdroju.

        Sędzią głównym turnieju był Pan Jan Artymowicz- Prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Warcabowego. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim-7 rund w tempie gry -15 min na zawodnika.

          Naszą szkołę reprezentowało 19 uczniów, którzy uzyskali następujące miejsca:

Kategoria chłopcy – klasy I-III (rocznik 2013 i młodsi)

II miejsce – Krzysztof Wojtyszyn – kl. Ib

IV miejsce – Miłosz Ludwik  – kl. IIa

VIII miejsce – Maciej Bułas – kl. II a

X miejsce – Antoni Kłos – kl. Ib

Szymon Urban – Ib  uzyskał 12 miejsce, Miłosz Ziajło  – Ia – 16 miejsce, Michał Gimła – Ib  – 17 miejsce, Antoni Presz -Ib – 22 miejsce, Zygmunt Clarke – Ia- 23 miejsce, Antoni Wojtowicz IIIb – 27 miejsce.

Kategoria dziewczęta – klasy I-III (rocznik2013 i młodsi)

Diana Presz – IIIa uplasowała się na  12 miejscu, Zuzanna Rogowska- Ib na 14 miejscu, Wiktoria Rebuś- Ib -15 miejsce, Hanna Ważna- IIIb – 17 miejsce, Antoinette Clark- Ia- 20 miejsce, Hanna Faszczowa -IIb- 21 miejsce.

Kategoria dziewczęta – klasy IV-VIII ( rocznik 2008-2012)

I miejsce – Julia Banaś – kl. VIIa

Kategoria chłopcy-  klasy IV-VIII (rocznik 2008- 2012)

II miejsce – Jakub Papiernicki – kl. VIIa

IX miejsce – Tobiasz Dobrowolski – kl. Iva

        Cały turniej przebiegł w rywalizującej atmosferze. Była radość z sukcesu i płacz  z niepowodzenia, ponieważ wszyscy walczyli  do ostatniego pionka o medale i puchary. Niemniej jednak wszyscy osłodziliśmy sobie ten turniej po zmaganiach wspaniałymi, jagodowymi drożdżówkami.

                                                                           Jakub Papiernicki