W dniach 23 i 24 maja uczniowie klas czwartych przebywali  na wycieczce w Łodzi  i okolicy.

Pierwszego dnia moc atrakcji czekała na naszych podopiecznych w parku rozrywki „Mandoria” w Rzgowie.  5 godzin zabawy na zjeżdżalniach, karuzelach, łódeczkach, sztormowe wrażenia na pirackim statku, lustrzany labirynt i szalone zjazdy kolejką górską, czyli prawdziwy rollercoaster. To tylko niektóre z bogatej oferty wypoczynku. Wszystko pod dachem! Potem nocleg w hotelu, pomijam emocje towarzyszące przydzielaniu miejsc w pokojach, a w końcu wybór pysznych dań podczas obiadokolacji. Było całkiem sympatycznie, choć ponoć korytarzami przemykała tajemnicza Biała Dama. Oj, niektórzy nie mogli zasnąć, zwłaszcza Ci z bogatą wyobraźnią…

Drugiego dnia po śniadaniu swoje podwoje otworzyło dla licznych grup wycieczkowych łódzkie Orientarium. Podziwialiśmy faunę i florę Azji Południowo-Wschodniej. Atrakcją była kąpiel… słonia! Bardzo nam się podobało w przeszklonym tunelu-akwarium, w którym pływały rekiny i płaszczki oraz setki innych morskich stworzeń – można by je oglądać i oglądać. Z ogrodu zoologicznego pomknęliśmy do Centrum Nauki, gdzie mogliśmy sami dotknąć fizyki i chemii, no może nie wszystko było dla nas zrozumiałe, ale wiele tajników tych nauk poznamy w niedalekiej przyszłości. Wreszcie podziwialiśmy widok na Łódź i okolice z tarasu widokowego na szczycie chłodni kominowej EC1 (ok. 40 m). Niezapomniane widoki i wrażenia!

W drodze powrotnej nie darowaliśmy wizyty w McDonaldzie, a jakże! I tak pół godziny po północy wpadliśmy w objęcia stęsknionych rodziców, którzy przyjechali po nas na parking szkolny. Wycieczkę zorganizowało Biuro Podróży „Voyager” z Tomaszowa Lubelskiego. Opiekę sprawowały panie nauczycielki: Edyta Mazurkiewicz, Bożena Mróz i Agata Nesterak.