20 grudnia klasy siódme i ósme brały udział w wycieczce do Rzeszowa. Obejrzeliśmy przedstawienie będące adaptacją książki K. Dickensa pt. „Opowieść Wigilijna”. Oprócz artystów, którzy doskonale odgrywali swoje role, pojawiły się także kukiełki, które pomagały nam przenieść się do przyszłości i w przeszłość. Duże wrażenie wywołały efekty specjalne takie jak: dym, który towarzyszył przyjściu każdego z duchów, unoszące się rekwizyty, a także kolędy, które umilały czas widzom. Adaptacja okazała się bardzo wierna oryginałowi.

 Tuż po przedstawieniu wróciliśmy do autobusu i ruszyliśmy w stronę lodowiska, gdzie mogliśmy spróbować jazdy na łyżwach. W opanowaniu tej umiejętności przydatne okazały się “Misie Pomocnisie”, które pomagały nam utrzymać równowagę. Chociaż dla osób, które jeździły pierwszy raz, mogło być chwilami ciężko, to świetnie się bawiliśmy

Nasz wyjazd zakończył spacer po świątecznie przystrojonym centrum Rzeszowa. Niektórzy zrobili ostatnie przedświąteczne zakupy, inni zaliczyli karuzelę. A nieliczni, którym udało się dostać do fortepianu stojącego na płycie rynku, zademonstrowali swoje muzyczne talenty grając oczywiście kolędy.

Karol Turowski