19 grudnia 2023r. w Baszni Dolnej nasi uczniowie wzięli udział w XX Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Lubaczowskiego Szkół Podstawowych w Warcabach 100-polowych.

               Do tegorocznej edycji zgłosiło się 61 zawodników z 8 szkół podstawowych powiatu lubaczowskiego, którzy rywalizowali o puchary i medale w dwóch kategoriach wiekowych: (ur.2009-2013)- kl. IV-VIII i ( 2014 i młodsi)- kl. 0-III z podziałem na chłopcy i dziewczęta. Z naszej szkoły udział wzięło 10 zawodników z kl. I-III i 3 z przedszkola oraz 4 uczniów z kl. IV-VIII.

               Powiatowe mistrzostwa szkół podstawowych w warcabach 100-polowych rozegrane zostały systemem szwajcarskim, który polega na bezpośrednich pojedynkach pomiędzy uczestnikami. Warcaby, to gra, która uczy logicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika i wyciągania wniosków. Aby wygrać, trzeba rozgryźć taktykę przeciwnika. Nasi uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, rozegrali po 7 rund, odnosili dużo sukcesów, lecz również, jak to przy współzawodnictwie bywa, gdy napotkali na gracza silniejszego od siebie, musieli w sposób sportowy pogodzić się z porażką. Jednak umiejętnością przegrywania z honorem wykazywali się zdecydowanie rzadziej, ponieważ częściej udawało im się przechytrzyć przeciwnika. Wszyscy uczniowie  wykazali się dużym zaangażowaniem i godnie reprezentowali naszą szkołę.

               W młodszej kategorii dziewcząt Zuzanna Rogowska zajęła II miejsce, zaś Wiktoria Rebuś zdobyła V miejsce.

Wśród  chłopców Krzysztof Wojtyszyn uzyskał II miejsce, natomiast Miłosz Ludwik uplasował się na III miejscu.

Bardzo dobrze zaprezentował się Jan Juzwa–  Przedszkole ,,Promyki Roztocza” w Horyńcu –Zdroju, który podczas siedmiu rund zdobył 10 pkt i uplasował się na V miejscu.

Szymon Urban osiągnął IX miejsce, zaś Antoni Kłos uzyskał X miejsce.

Dalsze miejsca zdobyli: Miłosz Ziajło- XI, Adrian Ludwik- XII, Michał Gimła-XIII, Urban Michał- XVI, Jakub Petrykowski- XVII, Wojciech Wojtyszyn- XIX.

               Wśród reprezentantów starszych klas najlepszy rezultat osiągnął Jakub Papiernicki, który stanął po raz kolejny na najwyższym podium, zdobywając I miejsce.

Tobiasz Dobrowolski był -VI, Filip Gołębiowski-X, a Ksawery Łokczewski 12.

               Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i mamy nadzieję, że nadal będą rozwijać swoje zainteresowania w tej grze.

 Wiesława Pachla