Wigilia Bożego Narodzenia to  jeden  z  najpiękniejszych  dni  w  roku, na  który wszyscy czekamy  i  przeżywamy  go  uroczyście. W  naszym  przedszkolu  dzieci  każdego  roku  poznają  tradycje  i   zwyczaje  świąteczne  i  chętnie   uczestniczą  w  świątecznych przygotowaniach. Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia  zakończył się wspólną wigilią, która odbyła się 22 grudnia. Dzieci w tym dniu dzieliły się opłatkiem, składały sobie życzenia, kolędowały oraz zjadły wspólny wigilijny obiad. Dzieci ze smakiem zjadły tradycyjny barszcz oraz pierogi. Śpiew kolęd i pastorałek roznosił się w całym przedszkolu. Czas upłynął w bardzo miłej, serdecznej atmosferze. Wszystkie dzieci czuły zbliżające się wielkimi krokami Święta Bożego Narodzenia. W dniu 21 grudnia dzieci   obejrzały Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej.

Anna Bizior